arama

Custom Search

TEKİR - KAHRAMANMARAŞ

Tekir Kasabası, Kahramanmaraş Kayseri yolu üzerinde bulunmakta ve ulaşımı gayet kolay olan tam bir Anadolu yaylası. Kahramanmaraş'a 60 km uzaklıkta. 

Tekir Yaylası adından da anlaşılacağı üzere, dağsal iklime sahip. K.Maraş'da sıcaklık 21°C iken, Tekir'de 15°C idi.                                                                         
Etrafını kaplayan yemyeşil çam ormanları ve her taraftan fışkıran buz gibi sularla tam bir şehirden kaçma noktası.Yol üzerinde de görülecek bir çok güzellik var. Bunlardan bir tanesi Döngel Köyü ve Göleti. Aynı bölgede "Döngel Mağarası" da bulunuyor.
Güneydoğu'da outdoordan hoşlananlar için gerçekten çok uygun bir mekan. 
Jogging ve trekking ve hatta kamp bile yapabilirsiniz.
Herhangi bir kamping bulunmamakla birlikte, doğa ile içiçe bir haftasonu geçirmek isterseniz aklınızda olsun.
Ancak kişisel güvenlik konusunda yorum yapamıyorum....Güleç yüzlü çocuklar ve yeni  doğmuş kuzular insana inanılmaz bir pozitif enerji veriyor... :)  

Veeee alabalık yemeden sakın dönmeyin...!

Tekir Yaylası'nın bitiminde kocaman bir alabalık çiftliği var. Buz gibi suda, doğal süreçlerinde yetişen alabalıklar gerçekten çok lezzetli.   Çiftliğin kendisine ait bir alabalık restaurantı var. Ama dilerseniz kilo ile balık alarak, piknik masalarında pişirip yiyebilirsiniz.

4 yorum:

 1. çok güzelmiş biz de gidelim

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir yere benziyor . Biz kampımızı yapacağımız yerde balık tutmak istiyoruz . Acaba balık tutacağımız yerler varmıdır buralarda ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adem Bey, balık tutabileceğiniz yer konusunda çok fazla bilgim yok maalesef... Ama yol üzerinde ki Döngel Köyü ve göletinde ellerinde olta olan kişiler vardı. Hatta yazıda ki fotolarda da görünüyor... İyi kapmlar :)

   Sil